"Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti işbirliğinin son örneği SİBEL Damla Sönmez’in etkileyici performansıyla birleşince ortaya güçlü ve ilham verici bir kadın hikayesi çıkmış. "

-SCREEN UK

"Modern Joan of Arc hikayesi, arkaplanındaki olağanüstü doğa manzaralarıyla birleşince ortaya evrensel bir anlatı çıkmış"

-CINEUROPA

"Elinde tüfek ve ayağında kırmızı botlar ile ormanda kurt avlayan Sibel, Kırmızı Başlıklı Kız masalının günümüz hikayeleriyle başarılı bir şekilde harmanlamış hali."

-THE FILM STAGE

SİBEL

2019 | Dram  | 95' | Türkçe | 22 Şubat 2019

25 yaşındaki Sibel, Karadeniz’in ıslık diliyle konuşulan, küçük bir köyünde babası ve kız kardeşiyle yaşamaktadır. Çocukluğunda geçirdiği hastalık sebebiyle konuşamayan, çevresiyle ıslık diliyle anlaşan Sibel’in hayatı tarla, orman ve ev arasında geçer. Köyde kendini yalnız ve dışlanmış hisseden genç kadın, gizemli bir kurdun peşindeyken, bir gün ormanda saklanan Ali adında bir yabancıyla karşılaşır. Sibel, Ali'yle iletişim kurmaya başlayınca, içinde gizlenen gücü fark edecektir.

Yönetmen: Guillaume Giovanetti, Çağla Zencirci

Oyuncular: Damla Sönmez, Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan

Yapım: 2018 – Türkiye, Fransa, Almanya, Lüksemburg

Tür: Dram

Vizyon Tarihi:  22 Şubat 2019

71. Locarno Film Festivali FIPRESCI Ödülü | 71. Locarno Film Festivali Ekümenik Jüri Ödülü |  71. Locarno Film Festivali Genç Jüri Ödülü 26. Hamburg Film Festivali Avrupa Sineması Ortak Yapımları Ödülü 40. Montpellier Akdeniz Filmleri Festivali Seyirci Ödülü - En İyi Film 40. Montpellier Akdeniz Filmleri Festivali Eleştirmenler Ödülü 25. Uluslararası Adana Film Festivali En İyi Film Ödülü 25. Uluslararası Adana Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü 25. Uluslararası Adana Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü 55. Ulusal Yarışma En İyi Senaryo Ödülü 55. Ulusal Yarışma En İyi Kadın Oyuncu Ödülü 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali Yılın Performansı Ödülü Cannes Sinema Buluşmaları Film Eleştirmenleri Ödülü Cannes Sinema Buluşmaları Seyirci Ödülü Cannes Sinema Buluşmaları SCNF Ödülü Londra Film Haftası En İyi Oyuncu Ödülü 6. Muret Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü 6. Muret Film Festivali Genç Jüri - En İyi Film Ödülü 18. Brüksel Akdeniz Filmleri Festivali Büyük Ödül 18. Brüksel Akdeniz Filmleri Festivali Cineuropa Ödülü 18. Brüksel Akdeniz Filmleri Festivali Genç Jüri Ödülü 24. Roma Akdeniz Filmleri Festivali Üniversite Jürisi Ödülü

"SİBEL yıkıcı olmadan Türkiye’nin kırsal hayatındaki ataerkinin ısrarcılığına ve cinsel baskısına adeta ışık tutuyor. "

-NEWTORONTO

"Bir kadın hikâyesi olması, kadınların kadınlara uyguladığı eril baskının başkalaşmış bir formu, bununla mücadele etmek, içinde sıkışılan bir topluluğu dönüştürebilme gücü gibi başlıklar filmde görünür olan en önemli meseleler olsa da tüm bunlar katman katman soyulduğunda Sibel’in bir kendini gerçekleştirme, anlatma ve anlaşılmanın hikâyesi olduğunu söyleyebiliriz. "

-FILMLOVERSS

  • Facebook Round
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter Round
  • YouTube - Black Circle

 Mars Prodüksiyon Her Hakkı Saklıdır. © 2020