Sibel_v7 copy.jpg

SİBEL

  • YouTube - Black Circle

Yönetmen: Guillaume GIOVANETTI, Çağla ZENCİRCİ

Oyuncular: Damla Sönmez, Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan

Yapım: 2018 – Türkiye, Fransa, Almanya, Lüksemburg

Tür: Dram

Vizyon Tarihi:  22 Şubat 2019

Konu: 25 yaşındaki Sibel, Karadeniz’in ıslık diliyle konuşulan, küçük bir köyünde babası ve kız kardeşiyle yaşamaktadır. Çocukluğunda geçirdiği hastalık sebebiyle konuşamayan, çevresiyle ıslık diliyle anlaşan Sibel’in hayatı tarla, orman ve ev arasında geçer. Köyde kendini yalnız ve dışlanmış hisseden genç kadın, gizemli bir kurdun peşindeyken, bir gün ormanda saklanan Ali adında bir yabancıyla karşılaşır. Sibel, Ali'yle iletişim kurmaya başlayınca, içinde gizlenen gücü fark edecektir.

İŞE YARAR BİR ŞEY

  • YouTube - Black Circle

Yönetmen: Pelin ESMER

Oyuncular: Başak Köklükaya, Yiğit Özşener, Öykü Karayel

Yapım: 2016 – Türkiye, Fransa, Hollanda, Almanya

Tür: Dram

Vizyon Tarihi:  27 Ekim 2017

Konu: Okulda kim kime deli gibi âşıktı ama sonra kiminle evlendi, kaç çocuğu oldu. Ne güzel kızdı. Bir gözler değişmeyen. İş güç... İdare eder... Aman hayat işte... Sınıfın en komik oğlanı yine şakalar yapacak ama arkadaşlarını eskisi gibi güldüremeyecek. A, Leyla da gelmiş! Hiçbir buluşmaya gelmeyen Leyla... Üstelik trenle gelmiş, tam Leyla'ya göre bir şey, kimin aklına gelir, o kadar saat. Lisede de romantik biriydi zaten. İçine kapanıktı. Biraz yabaniydi. Yine de iyi kızdı. Çatal bardağa değecek... Çııın çııın... Şşşş... Sessizlik! Duygusal bir konuşma.... Şerefe!... Sağlığa... Dostluğa... Geçmişe... Geleceğe... Hayata... Sonra herkes marifetlerini sergilemeye başlayacak. Sonra… Sıra bana da gelecek.

063074.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx.jp
  • YouTube - Black Circle

HASRET : SEHNSUCHT 

Yönetmen: Ben HOPKINS

Oyuncular: İsa Çelik, Bilge Güler, Serhat Saymadi

Yapım: 2015 - Türkiye, Almanya

Tür: Belgesel, Dram

Vizyon Tarihi: 11 Mart 2016

 

Konu: Almanya'da pek de izlenmeyen bir televizyon kanalı, belgesel çekmeleri için ufak bir film ekibini İstanbul'a gönderir. Ekip şehre ayak bastıkları andan itibaren röportajlara başlar. İstanbul'un çeşitli mahallelerini gezip, oranın enteresan sakinlerini tanırlar: Kediler medeniyetinden bahseden tarihçi, meczup ve aşıklar kahvesinin sufi derviş sahibi, Ermeni gazeteci, Alevi Komünist, tarikattan bir Müslüman, her şeyi çözmüş çaycı…

  • YouTube - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

Yönetmen: Özkan AKSULAR

Oyuncular: Levent Sülün, Zeynep Okan, Balım Gaye Bayrak

Yapım: 2015 - Türkiye

Tür: Gerilim, Dram, Korku

Vizyon Tarihi: 3 Nisan 2015

 

Konu: Valeria 1984 yılında Sovyetler'de bulunan, parapsikolojik olaylar üzerine inceleme yapan bir labaratuvarda çalışmaktadır. Bu gizemli kadının eski sevgilisi Nazım, kendisini esrarengiz bir vakayı araştırması için Türkiye'ye davet eder. Valeria, çevre sakinlerinin "Cinli Nazife" diye adlandırdıkları Nazife Hanım'ı araştırmak için Azdavay'ın Nalbant Köyü'ne gider ve çok geçmeden burada araştırmalarına başlar. Ancak Valeria bir anda sırra kadem basar. Bu esnada Nazife Hanım da felç geçirmiş, Nazım ise delirmiştir. Aradan otuz yıl geçer. Hamile bir kadın olan Ceyda, eşi ve çocuğuyla babaannesinin o dönem terk ettiği bu eski köye gelir. Genç kadının doğum sancılarının başlamasıyla birlikte, geçmişin karanlık sırları da aydınlanmaya başlayacaktır. Filmin senarist ve yönetmen koltuğunda Özkan Aksular bulunuyor.

MÜNAFIK

  • YouTube - Black Circle

FAKAT MÜZEYYEN BU DERİN BİR TUTKU

Yönetmen: Çiğdem VİTRİNEL

Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Sezin Akbaşoğulları, Hale Sürel, Harun Tekin

Yapım: 2014 – Türkiye

Tür: Aşk, Dram

Vizyon Tarihi: 14 Aralık 2014

Konu: Kendi deyimiyle, "henüz hiçbir kitabı yayınlanmamış yazar" Arif tam da kadınları ve aşkı anlamaya çalıştığı bir sırada Müzeyyen'e rastlar. Arif kadınların kendisinden hep bir şeyler beklemesinden bıkmıştır, Fakat Müzeyyen çoktan kendi hayatını kurmuştur… Arif'e göre, kadınlar kendilerinden söz etmeyi severler, Fakat Müzeyyen hep Arif'i konuşturur… Müzeyyen saçlarını kendisi keser, iyi bir kadın olmak istemez, konuşurken gözlerini kaçırmaz… Bir yandan kitabını bitirmeye çalışan Arif bir yandan da Müzeyyen'in gizemli ve tutkulu dünyasında dolaşır. Sonunda Müzeyyen Arif'e büyük acılar ve bu acıların içinde de aradığı cevapların bazılarını verecektir.

KÖKSÜZ

  • YouTube - Black Circle

Yönetmen: Deniz AKÇAY

Oyuncular: Ahu Türkpençe, Lale Başar, Savaş Alp Başar

Yapım: 2013 - Türkiye

Tür: Dram

Vizyon Tarihi: 14 Mart 2014

 

Konu: Nurcan, kocasının ölümünden sonra üç çocuğu ile baş başa kalır; büyük kızları Feride, ailede baba rolünü üstlenmek zorunda kalır. Zaten tutunacak bir dala ihtiyacı olan Nurcan bu duruma dört elle sarılır, Feride'yi neredeyse kocası yerine koyar ve tüm sorumluluğu ona yıkar. Babasına taparcasına hayran olan evin tek erkeği 17 yaşındaki İlker, evdeki idarenin ablasına geçmesine tepki olarak hızla aileden uzaklaşır. Ergenlik çağında, ailesine en ihtiyaç duyduğu zamanda ne annesine ne ablasına yaklaşabilen evin en küçüğü Özge ise bir kenarda unutulur ve varlığını hatırlatabilmek için çaba harcar durur. Feride'nin evin yükünden bunalıp, kendisiyle evlenmek isteyen Gülağa'nın teklifini çıkış yolu olarak görüp kabul etmesiyle evdeki dengeler alt üst olur. Yönetmen Deniz Katıksız kendi sözleriyle ilk filminde, "arada kalmış, kendine rol biçememiş insanların başkalarınca giydirilen rolleri beceriksizce taşıma çabalarının hikâyesini" anlatıyor.

  • YouTube - Black Circle

SES

Yönetmen: Ümit ÜNAL

Oyuncular: Mehmet Günsür, Eylem Yıldız, Işık Yenersu

Yapım: 2010 – Türkiye

Tür: Korku

Vizyon Tarihi: 5 Mart 2010

Konu: Derya bir bankanın arama merkezinde çalışarak hayatını idame ettirmeye çabalayan bir kızdır. Sıradan hayatından kendine dahi itiraf edemediği şikâyetleri vardır. Ancak bu temposuzluğa da fazlasıyla alışmıştır. Bir gün çeşitli rutinler üzerinden akan hayatı başka bir yola sapacaktır. Zira Derya, nereden geldiği belli olmayan, tuhaf sesler duymaya başlayacaktır. Derya ilk anda bu sesin varlığını ve gerçekliğini inkâr etmeye çabalar. Ancak duyduğu bu ses, zamanla kızın tüm hayatını ele geçirmeye başlar. Kendi bankasından tanıdığı bir adam olan Onur’un da öyküye dahil olmasıyla, korku dolu bir macera başlar.